8 نکته برای عکاسی در جشن تولد بچه ها

در جشن تولد بچه ها هميشه خوش ميگذره  و عكاسی جزء غيرقابل حذف آن است! نکاتی که در ادامه می خوانید در عکاسی کردن این مراسم برایتان مفید خواهد بود.

نکته اول : سه نقش عكاس ، مادر بودن و برگزاري مراسم را همزمان به عهده نگیرید.

8 Tips For Taking Pictures at Birthday Parties - SnapHappyMom.com

مسئولیت های زیاد منجر به خستگي بيش از حدتان مي شود و توجه تان را بين موضوعات متفاوت پراكنده مي کند. اگرجشن تولد فرزند خودتان است اكيدآ و اکیدآ توصيه مي كنم ، لطفآ عكاسي را برای این کار استخدام كنيد يا از يكي از دوستان مستعدتان کمک بخواهيد ، تا هم استرستان کمترشود و هم باعث مي شود در عكسهاي فرزندتان حضور داشته باشيد.

MEG_3740 (1)

نکته دوم: قبل از جشن برنامه ريزي كنيد.

عكاس و مادر كودك بايد با هم هماهنگ باشند. عكاس با دانستن ترتيب تمام برنامه هاي تولد برنامه ریزی می کند تا بداند چه زماني را باید به چه عكس هايي اختصاص دهد ، مثلآ قبل از اينكه لباس و سر و صورت كودکتان كيكي شود از او عكس تمام قد بگيرد یا اگر هم استخر داريد قبل از اينكه آب بازي شروع شود عكس گروهي گرفته شود.
عكس تكي از كيك فراموش نشود !

نکته سوم : جزييات را ثبت كنيد.

8 Tips For Taking Pictures at Birthday Parties - SnapHappyMom.com

با وجود برنامه هايي مثل pintrest مادران برای جشن هایی که می گیرند، زمان زيادي را صرف تزيينات ميز و كيك و … مي كنند و اين جزييات است كه مهماني را خاص مي كند ، ثبت اين جزييات را به هيچ وجه فراموش نكنيد. عكاسی دكوراسیون و تزئينات معمولا قبل از آمدن مهمان ها انجام مي شود .

نکته چهارم : زمان آوردن كيك


لحظه ی خواندن “ تولدت مبارك “ و فوت كردن شمع ها تنها زماني است كه همه ، حتی بازیگوش ترین ها به آن توجه دارند، اين لحظه ي مهم را از دست ندهيد. اگر امکان دارد قبل از آغاز مراسم گوشه ای دنج را برای عكس هاي زمان كيك انتخاب کنید جایی که مدام کسی جلوی دوربینتان راه نرود و شما در مسير ساير مهمان ها قرار نگيريد . بهترين حالت آوردن کیک آن است كه مادر کودک با كيكی در دستانش روبرو كودك بایستد. من ترجيح می دهم كه روبروي ميز کیک عكس بگيرم چون احتمال اينكه كسي ديگر از جلوي دوربينم راه برود صفر است.
هر اتفاقي كه افتاد ، حتي اگر كودك زمان فوت کردن شمع زير گريه زد ، عکاسیتان را قطع نکنید ، اين نوع عكس ها آنقدر واقعي اند كه بعدها براي خانواده حكم جواهر را دارند.

نکته پنجم : به روابط توجه كنيد

جشن هاي تولد دوستان و اقوام و کسانی كه دوستشان داريم را دورهم جمع مي كنند و زمان مناسبي براي ثبت كردن دوستي ها و رابطه ها ايجاد مي كنند. به ارتباط برقرار كردن مهمان ها با هم ، این که چه كسي با چه كسي صحبت مي كند يا كنارش نشسته ، بدون اینکه خلوتشان را به هم بزنید ، فيلم يا عكس بگيريد. عكس هاي ناگهاني وقتي كسي حواسش به دوربين نيست بهترین عكس ها هستند.

نکته ششم : كودك متولد را دنبال كنيد.

8 Tips For Taking Pictures at Birthday Parties - SnapHappyMom.com

اين روز خاص براي اوست از او عكس هايي بگيرييد كه تمام حالاتش را نشان دهد. حتی اگر كودك شديدا پرجنب و جوش و فعال و بازيگوش است باز هم آنها را دنبال كنيد تا هر آنچه در روز مخصتص به او رخ می دهد ثبت کنید.

نکته هفتم : با هرج و مرج مراسم كنار بياييد .

8 Tips For Taking Pictures at Birthday Parties - SnapHappyMom.com

هيچ كس حتي والدين انتظار عكسي را ندارند كه همه چیز در آن مرتب باشند و همه به دوربين نگاه كنند ، از مهماني همانطور كه در واقعيت است ، عكس برداري كنيد . حتي اگر بچه ها در گرفتن عكس با شما همكاري نمي كنند شما كار خودتان را بكنيد .

نکته هشتم : خلاق باشيد !

8 Tips For Taking Pictures at Birthday Parties - SnapHappyMom.com

8 Tips For Taking Pictures at Birthday Parties - SnapHappyMom.com

مهماني ها براي بروز خلاقيت محشرند. وقتي عكسي هايي كه بايد مي گرفتيد را گرفتيد ، ريسك كنيد ، ديدتان را تغيير دهيد با به كمك نور پردازي و تركيب هاي جدید ، عكس هاي خلاقانه بگيريد.

در عكس زير با سرعت شاتر و تركيب بندي بازي كردم و نتيجه ثبت كردن قطرات معلق آب در هوا بود.

از عكس برداريتان لذت ببريد .

عكس هايي كه در اين صفحه ديديد با لنز 35mm f/1.8 گرفته شدند .اندازه لنز به اندازه كوچكش براي استفاده از مهماني ها بسيار كارامد است.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*